forum.esmasoft.com
Свежие сообщения

FAQFAQ  ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Сны о транспорте
общественный транспорт городов Беларуси
На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  След.

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов forum.esmasoft.com -> Дискуссионный клуб
Предыдущая тема :: Следующая тема  

Часто ли вы видите во сне общественный транспорт
Как минимум раз в неделю
15%
 15%  [ 11 ]
Раз в месяц
26%
 26%  [ 19 ]
несколько раз в год
58%
 58%  [ 42 ]
Всего проголосовало : 72

Автор Сообщение
ДЕМОН
консультант

СообщениеДобавлено: 07 Дек 2004 21:00    Заголовок сообщения: Сны о транспорте Ответить с цитатой

В реальности мы видим транспорт каждый день, а вот многие ли из нас видят транспорт во сне? И что это за вид транспорта, и в каком качестве по отношению к нему вы выступаете во сне? ________________________________________________________ Итак, ОТ во сне я вижу нерегулярно, но всё-таки несколько случаев было.
1. Однажды мне приснилось, что я водитель автобуса. Это был МАЗ. За окном был дождь. Только помню, как руль крутил, кнопочки там всякие нажимал, а когда что-то не получалось, сон делал свои коррективы.
2. Сегодня мне приснилось, что я еду (как пассажир) утром на учебу на 114-м (МАЗ-105, бело-синий КС 2*-50). Всё бы ничего, но вот от о. «Сухаревская» до о. «Ст. м. «Пушкинская» мы ехали ни много, ни мало - час (с 6.50 до 7.50) …
3. Ещё лет пять назад мне часто снился какой-то тепловоз, который преследовал меня постоянно. Отчетливо помню фрагмент из сна, когда этот тепловоз находится не у моего родного дома в Гомеле, а у соседнего
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Iкс
советник министра

bytrans

СообщениеДобавлено: 02 Окт 2014 18:48    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Titanic, ну тады трэба ліквідаваць розныя Віцебск - Брэст колам праз Драгічын, Брэст - Камунары, якая там ужо еўрапейская адлегласць?

"N.R.M."
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Titanic
графоман

bytrans

СообщениеДобавлено: 02 Окт 2014 22:44    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ну тут два варианта: либо повышение скорости движения - даже самые большие расстояния-то в РБ как раз "европейские", это скорости у БЧ в стиле 19-го века. Чтоб поездка, скажем, Брест-Витебск (примерно 500-550 км) уложилась бы во время часов этак до 8 (средняя скорость движения 70-80 км/ч вполне достижима даже по нынешним путям с нынешним ПС, проблема в графиках и пропусках других поездов). Либо для таких поездов закупить нормальные ЦМВ, у того же ТВЗ хотя бы, раз Штадлер оные не делает. :-)
контролер

bytrans

СообщениеДобавлено: 12 Ноя 2014 19:56    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Прыснілася, што я стаяў на перакрыжаванні Някрасава-Коласа. Ішла моцная залева. Да скрыжавання пад'язджае АВ 5657-7 і рухаецца ў бок Праспекта. На ЭМУ ў яго быў 40 маршрут, але ехаў ён па 91-м, і за рулём яго сядзела нейкая чарнявая дзяўчына. Пакуль аўтобус стаяў на светлафоры, трамвайныя рэйкі заліло, і ён пераязджаў іх, будучы па колы ў вадзе. Калі ён спыніўся на пр. Калініна, недзе побач аглушальна трэснуў гром і прайшоў віхор. І тут я прачнуўся.
veroin
молчун

СообщениеДобавлено: 13 Ноя 2014 01:09    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Что-то, а вот транспорт у меня почти в каждом втором сне. Часто поезда и машины встречаются, реже велосипеды.
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Посетить сайт автора
Alex Litmanen
наше всё

bytrans

СообщениеДобавлено: 30 Ноя 2014 11:38    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Цитата:
Ну тут два варианта: либо повышение скорости движения - даже самые большие расстояния-то в РБ как раз "европейские", это скорости у БЧ в стиле 19-го века.

Сорри за оффтоп, но Коммунары-Брест хороший поезд, можно выспаться. А что делать тем кому нужно в Брест к 8 утра? В Минске в 4 утра транспорт не ходит.

Перемен, мы ждем перемен!"
гр.Кино
Titanic
графоман

bytrans

СообщениеДобавлено: 30 Ноя 2014 18:13    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ну так можно иметь "дневные" скоростные поезда "моторвагонной" компоновки, а вдобавок к ним "ночные" тихоходы старого образца на ЦМВ. :-)
Проблема ночного транспорта в крупных городах тоже так-то решаема, да и такси сейчас есть даже в большинстве райцентров. :-) СЗОТ.

контролер

bytrans

СообщениеДобавлено: 03 Фев 2015 18:46    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

НЯдаўна прыснілася, як тралейбус 5375 на Багдановіча не разлічыў хуткасць, не ўпісаўся ў паварот і перакуліўся.
Маакс
контролер

bytrans

СообщениеДобавлено: 23 Июл 2015 00:37    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Саджуся я ў т53 (АКСМ-213, 343х) на Нямізе ў бок ЗЛ. Тралейбусам кіравала ну веееельмі прыгожая дзяўчына :-) :-)
Думаю: "Вось даеду да ЗЛ і пазнаёмлюся з ёй" - і тут жа прачынаюся :’(
Koridorow
генератор трафика

bytrans

СообщениеДобавлено: 23 Июл 2015 23:26    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Нядаўна сасніў :-D
Еду ў Т34 да Цнянкі. Прыехаў у кальцо, спусціўся па лесвіцы ўніз, дайшоў да мосціка. Мяне ўбачылі двое ў ваеннай форме і тут жа: "Так-так, а чаму гэта мы яшчэ не ў арміі?" У мяне вочы на лоб, я тут жа кінуўся ўцякаць. Перабег на той бок канала, ускочыў у А24, які якраз падышоў, паехаў. Яны - следам за мной, але на аўтобус не паспелі. Даехаў я на А24 да Ляўкова і тут бачу - гэтыя двое за аўтобусам едуць. Схаваўся ў натоўпе, які выходзіў з аўтобуса, выйшаў , зайшоў у двары, і тут убачыў, як яны рынуліся за мной у пагоню. Перабег па падземным пераходзе у раён Палявой, пасля збочыў у двор "кітайскай сцяны" на Маякоўскага. Праз арку бачу - едуць трамваі. Ужо знясілены, апускаюся на лаўку, думаю - ай, што будзе, то будзе. На лаўцы побач сядзеў мой знаёмы. Ён пытаецца: "А што ты тут робіш?" У двух словах расказаў і пасля так задуменна: "Я не разумею толькі аднаго - з якіх часоў па Маякоўскага пачаў хадзіць трамвай?"
І тут жа прачнуўся beer
Alex Digger
летописец

bytrans
 Участник ОТрыва

СообщениеДобавлено: 24 Июл 2015 13:10    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Koridorow, эк тебя :-)
Koridorow
генератор трафика

bytrans

СообщениеДобавлено: 24 Июл 2015 22:20    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Alex Digger, не кажы уффф
Маакс
контролер

bytrans

СообщениеДобавлено: 31 Июл 2015 19:51    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Трэба ж такое прысніць....
Іду я да Коласа на трамвайны прыпынак. На падыходзе да прыпынка за мной пачынае гнацца МАЗ-самасвал з траскучым-траскучым рухавіком. Ускокваю у РВЗ 39Х (1 маршрут). Там салон быў пафарбаваны ў сіні, а столь - у белы. Фарба была зусім-зусім свежая. Трамвай едзе хутка, як толькі можа, прапускаючы прыпынкі. Выходжу на Чырвонай, а самазвал - за мной. Тут я забег на нейкую пешаходную зону. Тым часам з МАЗа выбег страшнаваты мужчына у зялёна-чорнай паласатай майцы і з чорнымі-чорнымі вусамі, пагнаўся за мной. Забягаю у 5-павярховы будынак. На лесвіцы ён дагнаў мяне, і шлёпнуў мне рукамі па шчаках. Калі я дайшоў да 5-га паверха, ён ізноў пагнаўся за мной. Я скочыў уніз праз акно і прачнуўся.
Маакс
контролер

bytrans

СообщениеДобавлено: 06 Авг 2015 21:57    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Вось што бывае, калі начытаешся форума.....
Прысніў, што стаю на Калініна. Пад'язджае 060/тм5. Там усё грыміць, хоць вушы затыкай, сам трамвай ледзь едзе... Пасля прыпынку Чарнышэўскага трамвай раптам апынаецца каля Белай вежы. З дынаміка чую: "Прыпынак Багдановіча. Наступны прыпынак: Пярэспатыатральнае замчышча!" Думаю: "Хіба па трасе 5 трамвая ёсць замчышчы?" і прачынаюся.
Маакс
контролер

bytrans

СообщениеДобавлено: 20 Авг 2015 10:42    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Спускаюся я на адну станцыю метро. Яна падобная на нашу Кастрычнiцкую, толькi закiнутая. Бачу: злева ад мяне стаiць стары, паржавелы, разбураны часам цягнiк. Калi я разгядзеу гэту развалiну, справа ад мяне пад`ехау новы цягнiк метро. Ён быу не сiнi, як усе метроцягнiкi, а зялёны. Заходжу у вагон, саджуся, а каля мяне сядзела мая былая выкладчыца. Калi цягнiк кранууся, я загаварыу з ёй. Пры разгоне цягнiк так моцна гудзеу, што я не чуу выкладчыцу. Я закрыу вушы, але нават гэта не дапамагло. Далей трываць было немагчыма. "Ну усё, зараз аглухну!" - падумау я i прачнууся.
Dennis
генератор трафика

bytrans

СообщениеДобавлено: 29 Сен 2015 11:19    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

приснился и мне аццкий сон про транспорт.
Пересаживаюсь как обычно с 87 на 64 на Филимонова. Подхожу к остановке - вижу стоит икарус-280 Super! Таблички сзади нету. Но кто-то подсказывает мне что это 64ый. Захожу в заднюю дверь и иду вперед по салону. Прожу одну гармошку. А впереди еще одна 8-0 Прохожу и ее. подхожу в переднюю часть автобуса. А там нет кабины! confused Просто накопительная площадка как сзади в прицепе. А автобус уже едет. roll И плавно так... roll Как он едет если водителя нету??? roll roll roll Возвращаюсь в середину и понимаю, что это не просто икарус-280. Это от двух икарусов 280 отрезали передние части тячачей с кабинами и сварили их "тяни-толкаем"!!! smoke
Доехал кароч этот "автобус" до Белавтогаза. А там в автобус заходит толпа "зеленстройщиков" и начинают выгонять пассажиров. Мол - это наша развозка, а не маршрутный автобус. С чего вы вообще взяли что это 64ый??? weed

В общем проснулся я на этом месте и подумал - а ведь это был не просто икарус - это же для будущего СТ трехсекционный сарай от БКМа в чистом виде. Еще и автоматический!!! facepalm

Alex Digger
летописец

bytrans
 Участник ОТрыва

СообщениеДобавлено: 29 Сен 2015 13:40    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Dennis, может это был Икарус-293? :-)

Stanis
водитель 1 класса

bytrans

СообщениеДобавлено: 29 Сен 2015 18:43    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Нядаўна сон прысніўся, проста наркаманія нейкая... Значыць, саджуся на А48 МАЗ-103 на Ігуменскім у бок Чыжоўкі. Стаў ля пярэдняй дзвяры. І раптам на Лошыцы-9 кіроўца адчыняе акенца і кажа мне мол, змарыўся, парулі :-D . Я саджуся, ад'яджаю ад прыпынку, газ у пол. Паварочваю на Чыжэўскіх, перад мною цягнецца МАЗ-105 А88, я вырашаю яго чамусці абагнаць, хаці сустрэчнай паласы ня бачна. Калі ўжо пачынаю абгон бачу, што ляціць прама на мяне самасвал :-( , увярнуцца не рэальна, а я нават газ не адпускаю, абганяю МАЗ-105 і чапляюся левым бокам аб самасвал, у выніку ад аўтобуса застаецца толькі каркас і ён падаўжае ехаць smoke а тармазы не працуюць. У выніку прыйшлося разбіцца аб прыпынак Карзюкі.
Маакс
контролер

bytrans

СообщениеДобавлено: 29 Сен 2015 19:45    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

А мне прысніўся кашмар. Саджуся ў двайнік РВЗ (нумары за 500) на Калініна. Але перад Сурганава трамваі сталі. Выходжу з трамвая, а там аварыя: пабітая легкавушка і перакулены 5282/29. Апошні ляжаў на даху коламі ўверх, рогі адваліліся, замест шкла дзюркі, частка корпуса стала металаломам. Думаю: "Як такое магло адбыцца?" і прачынаюся.
Stanis
водитель 1 класса

bytrans

СообщениеДобавлено: 29 Сен 2015 20:02    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Likol, ты хаця б сам жывы ў сне :-D
Маакс
контролер

bytrans

СообщениеДобавлено: 19 Окт 2015 16:41    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Вось што прыснілася.
Саджуся я ў т55 на Сурганава ў бок Пушкіна. Гэта быў бела-сіні ЗІУ. Раптам ён сыходзіць пад зямлю і ператвараецца ў цягнік метро. Гэты цягнік падыходзіць да станцыі Маладзёжная. Там заходзіцць кантралёр і пачынае правяраць аплату. У мяне аплаты не аказалася. Кантралёр запатрабавала штраф. Але раптам ні цягніка ні кантралёра не аказалася, і я апынуўся на Камароўцы. Падышоў Ікарус-280 без маршрутаўказальнікаў, дашчэнту забіты людзьмі. Я сеў у яго і праз імгненне апынуўся ў скверы на Усходняй. "Неяк дзіўна сёння ходзіць транспарт" - я падумаў і прачнуўся.
Маакс
контролер

bytrans

СообщениеДобавлено: 23 Окт 2015 23:43    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ізноў нейкі вар'яцкі сон пра транспарт...
Стаю я з бацькам на станцыі метро, падобнай на ІК. Толькі метро там не сіняе, а зялёнае. Бацька заходзіць у вагон, а мяне спыняе нейкая мульцяшная качка. Пытае: "Пракат будзе?" Я не зразумеў: "Які пракат?" Качка не адказвае, і цягнік з'язджае.
Потым на станцыю прыходзіць мама. Пакуль метроцягніка не было, мы з мамай любаваліся на анімаваны танец танец жураўля на фоне белай столі. Зноў падыйшоў цягнік, і на гэты раз выйшла качка і спытала тое самае. І мама паехала без мяне.
Пасля прыходзіць яшчэ адзін цягнік. Качка пытае: "На якую станцыю паедзем?" Я кажу: "на Якуба Коласа". Я сеў у метроцягнік, а ён завёз мяне аж у Дражню.
І на гэтым канец..
vadim_i_z
генератор трафика

bytrans

СообщениеДобавлено: 24 Окт 2015 12:03    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Приснилось сегодня, что по Минску снова курсируют МТБ-82...
Kalinin Nikita Vladimirov
диспетчер

bytrans

СообщениеДобавлено: 03 Ноя 2015 21:45    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Сегодня, приснилось, что жду А59, чтобы ехать в Чижовку. Подходит Т16: АКСМ-321 или 32102 с номером 2333. Я думаю о том, что хорошо было бы на нём 1 остановку проехать, поскольку не ясно, удастся ли мне поехать на 2333 когда-нибудь ещё, однако в то же время нужно списывать 1 поездку для этого. В результате я таки проехал на 2333 1 остановку, после чего вышел из троллейбуса и увидел там АКСМ-213 по Т53 (их было много) и 1 АКСМ-321 или 32102 по Т7.
Маакс
контролер

bytrans

СообщениеДобавлено: 16 Дек 2015 22:50    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Прыснiлася, што я еду на АКСМ-101 т2 (1357) па Кнорына. Потым тралейбус павярнуу на Талбухiна i крыху не даехау да метро ПЧ. Перад iм стала штук пяць тралейбусау. Раптам кiроуца паведамляе: Больш нiкуды не паедзем, тралейбусны рух тут зачынiлi. Канец.
Негрила
писатель

СообщениеДобавлено: 16 Дек 2015 22:59    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Likol, ))) вы тут паходу усе шкалатрэнь))) епрст сны аб аутобусах сняцца))) епт вам бы бабу
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов forum.esmasoft.com -> Дискуссионный клуб Часовой пояс: UTC + 3
На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  След.
Страница 8 из 9

Перейти: