forum.esmasoft.com
Свежие сообщения

FAQFAQ  ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

ВИТЕБСК, городской транспорт, 2004-2011
общественный транспорт городов Беларуси
На страницу 1, 2, 3 ... 80, 81, 82  След.

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов forum.esmasoft.com -> Белорусский транспорт
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
czyk
консультант

bytrans
 Участник ОТрыва

СообщениеДобавлено: 19 Авг 2004 23:02    Заголовок сообщения: ВИТЕБСК, городской транспорт, 2004-2011 Ответить с цитатой

Днямі быў у Віцебску. У горадзе закрылі галоўны мост ад вакзала. Транспарт ходзіць кругамі. Фішка ў тым, што па гэтым мосьце хадзілі ўсе 6 маршрутаў тралейбусаў. Я паспрабаваў уласнымі сіламі разабрацца ў сытуацыі, але ня даў рады. Адзінае, заўважыў, што зьявіўся левы тралейбусны паварот з Фрунзэ на Леніна, дадаўся прынамсі адзін тралейбусны і адзін трамвайны маршрут.
Да таго ж, у горадзе актыўна зьмяняюцца існыя маршруты, напрыклад, удвая падоўжыўся 14 аўтобусны. Сам за гэтым не пасьпяваю прасачыць, бо бываю недзе раз на месяц.
Увогуле, мне здаецца, віцебскі транспарт разьвіваецца больш актыўна, гэтаму спрыяюць экспрэсы па 350 (старэнькія туземныя аўтобусы, якія зь месца абганяюць тралейбус - згадваю іх кожную сваю паездку ў менскім сотым) і маршруткі па 500 (з прыгарадам - да 600).
Ёсьць у Віцебску і падкавырыстыя маршруты, напрыклад, 4-ты тралейбус.
А адзін мой сябра перш за ўсё пабег фоткацца зь віцебскім трамваем з адной вялізнай дзьверыной на ланцугу. Экзотыка!
Такім чынам, запрашаю да абмеркаваньня віцебскага транспарту і ягонага сёньняшнага "бязмостнага" стану ў прыватнасьці. Наколькі я заўважыў, някіх зьменаў на шыльдах, ніякіх аб'яў; на мосьце, на які пусьцілі транспарт, рамантуюць трамвайныя каляіны, разварочаная і кінутая прывакзальная плошча, а за тралейбусныя разьвязкі ўзяліся толькі пасьля закрыцьця, таму тралейбусы нейкі час не хадзілі.
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Посетить сайт автора
czyk
консультант

bytrans
 Участник ОТрыва

СообщениеДобавлено: 16 Окт 2004 01:00    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Гэта той самы віцебскі буржуйскі сэканд-хэнд, пра які згадвалася ў тэме Як зрабіць грамадзкі транспарт прывабным?

Такі інтэрвал маюць дзяржаўныя маршруты на адным з галоўных праспэктаў Віцебска - Маскоўскім. Стрэлка паказвае, дзе знаходзіцца прыпынак на мапе.

Гэты аўтобус належыць віцебскаму парку і ходзіць па новым гарадзкім маршруце. Прыклад прыватных перавозчыкаў палічылі вартым перайманьня і дзяржаўныя структуры.

dema111
писатель

СообщениеДобавлено: 16 Окт 2004 01:59    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ой, а в Борисове есть остановки на которых написан интервал движения под 200 минут :-) 188 если не ошибаюсь... :-)
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Игорь
гуру

СообщениеДобавлено: 17 Окт 2004 14:45    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Расписание борисовских автобусов есть даже на неофициальном городском сайте Борисова. http://borisov.by.ru/transp/transp1.htm
Очевидно, после этого пойдет новая тема: Транспорт Борисова.

Сергей
летописец

bytrans

СообщениеДобавлено: 17 Окт 2004 18:51    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

таки эти автобусы вы называете хорошими? :-|
czyk
консультант

bytrans
 Участник ОТрыва

СообщениеДобавлено: 17 Окт 2004 22:45    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ну бруднаватыя трошку, па сэзоне, а ў астатнім - сімпотныя машынкі Super!
Асабліва першыя чатыры фоткі - ну прыгажуны ж!
А зацаніце 6-ты. Нават Марка не ўтрымалася рэкляму наляпіць, а гэтыя абы куды ляпіць ня стануць.
Такі з гэтымі аўтобусамі, на маю думку, не выносяць параўнаньня многія МАЗы (а яны, як вядома, такія розныя) - па гуку, па паху ззаду (паверце майму роварнаму досьведу :-) ), па зручнасьці, па аўтаматычнапераключальнасьці скрыні перадачаў, па прадуманасьці ўнутранасьцяў, а як яны баразьдзяць зімовымі марозамі нячышчаныя віцебскія вуліцы - проста казка (а, а што там за алергія ў МАЗаўскіх скрынях перадачаў на марозы - у новых мадэлях ці вылечылі?)!

Лічыце мяне МАЗаўскім заўзятарам, і як заўзятару, мне гэта прызнаваць непрыемна.

Але рабіць праз :-/ (разьвярніце гэты смайлік, ён так просіцца!) - гэта адметнасьць беларускай вытворчасьці.
А калі мякчэй, то я ня бачу падставаў рабіць і тым больш ганарыцца прадукцыяй тэхналягічнага ўзроўню (за)ўчорашняга дня.
Я ня слаўлю буржуйскае ламачча, мне за нашае новае баліць.
Ні піва, ні гадзіньніка, ні ровара, ні аўтобуса, ні люк у асфальт пакласьці...
На нешта эканомім?

І гэта, нядаўна пакатаўся на нямецкіх трамваях у Менску. Ня ведаю, які ў іх унутраны рэсурс, але чым яны горш за новыя беларускія? (Гэта пытаньне)
deu
наше всё

bytrans

СообщениеДобавлено: 17 Окт 2004 23:12    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

czyk,
Цитата:
І гэта, нядаўна пакатаўся на нямецкіх трамваях у Менску. Ня ведаю, які ў іх унутраны рэсурс, але чым яны горш за новыя беларускія? (Гэта пытаньне)

Тем, что на них нет деталей. По информации Сергея Семченкова: из 10 вагонов сейчас 4 неходовых.

Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
czyk
консультант

bytrans
 Участник ОТрыва

СообщениеДобавлено: 17 Окт 2004 23:28    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

дык што, іх бралі ў разьліку, што яны ламацца ня будуць?
а адзін на дэталі пусьціць - не пакаціць?
ці дэталяў давезьці?
дзіўна гэта
valodzka
писатель

СообщениеДобавлено: 18 Окт 2004 00:35    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Езьдзіў я на падобных аўтобусах у Пярмі. Асалоды мала. Лепей ужо на МАЗах. Дарэчы, улетку сытуацыя з вентыляцыяй у іх тая самая, што і ў МАЗах. То бок задыхнуцца не задыхнесься, але на мокрую анучу падобным будзеш.
володя
эксперт

bytrans

СообщениеДобавлено: 18 Окт 2004 09:13    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

А гос.номера зачем замазал?
czyk
консультант

bytrans
 Участник ОТрыва

СообщениеДобавлено: 18 Окт 2004 10:09    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ну я ж не падаю тут свой нумар пашпарта.
проста мне так падалося этычней.
транспарт жа амаль прыватны :-) .
асаблівага сэнсу я і сам ня бачу - выходзіць зацёр дзеля неасаблівага.
а навошта табе?
vadim_i_z
генератор трафика

bytrans

СообщениеДобавлено: 05 Ноя 2004 20:56    Заголовок сообщения: Транспорт в Витебске Ответить с цитатой

Книжка "История витеского трамвая" продается сегодня в букинистическом отделе магазина "Веды" за 5000. Ежели кому её хочется - синяя суперобложка, стоит у самой стенке в разделе книг по истории (я специально туда приткнул, чтобы легче найти было).
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Алексей Косинский
советник министра

bytrans
 Участник ОТрыва

СообщениеДобавлено: 07 Ноя 2004 03:40    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Признавайтесь, кто пришел к открытию магазина в субботу и купил эту книгу? :-/ :-/ :-/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
Ёжик в тумане
проводник куда угодно

СообщениеДобавлено: 07 Ноя 2004 07:23    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

А что ее уже купили :-( :’( :-( . А вообще какой трамвай в Витебске
А ты меня
автобус
водитель 2 класса

bytrans

СообщениеДобавлено: 07 Ноя 2004 20:35    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

А где находиться этот магазин? idea
vadim_i_z
генератор трафика

bytrans

СообщениеДобавлено: 08 Ноя 2004 01:18    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

На том же перекрестке, что и Купаловский театр; прямо у выхода и метро "Купаловская" в сторону театра кукол.
Если я правильно понимаю, господин Автобус скоро станет абитуриентом - так вот именно там (и еще на проспекте Скорины, 53 - я только о магазинах, не о ярмарках) надлежить отлавливать хорошие пособия для поступающих прежних лет издания. Рекомендую!
Kong En Ge
DevTeam

СообщениеДобавлено: 08 Ноя 2004 13:37    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Цитата:

А вообще какой трамвай в Витебске

Разветвленный не в пример минскому.

EXEMOK
графоман

СообщениеДобавлено: 08 Ноя 2004 21:02    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Кстати предлагаю начать меня гнобить. Я был на выходных в Витебске и забыл дома фотоаппарат
Kong En Ge
DevTeam

СообщениеДобавлено: 08 Ноя 2004 21:05    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

EXEMOK, У тебя начался мазохистский период: тебе мало рассказать, как у тебя полмашины по дороге из Витебска высыпалось?
deu
наше всё

bytrans

СообщениеДобавлено: 08 Ноя 2004 21:20    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

EXEMOK, ну а я был в субботу/воскресенье в Гродно и фотоаппарат у меня был LOL LOL Так что можно меня не гнобить. Правда, АКСМ-321 зафоткать не удалось, интересный АКСМ-201 почти удалось, но было темно — ни фига не видно было. Остальное не фоткал. Неинтересно...
EXEMOK
графоман

СообщениеДобавлено: 08 Ноя 2004 21:37    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Kong En Ge, не из Витебска, а из Борисова :-) или :-(
Сергей
летописец

bytrans

СообщениеДобавлено: 08 Ноя 2004 21:49    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Цитата:

Кстати предлагаю начать меня гнобить. Я был на выходных в Витебске и забыл дома фотоаппарат

Не волнуйся, я начал это делать еще в субботу LOL

Цитата:

тебе мало рассказать, как у тебя полмашины по дороге из Витебска высыпалось?

То-то он еще не доехал LOL LOL LOL

Цитата:

Остальное не фоткал. Неинтересно...

Я тоже так по молодости думал. К странному совпадению, когда был в Гродно LOL

EXEMOK
графоман

СообщениеДобавлено: 08 Ноя 2004 21:53    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Сергей писал(а):

Не волнуйся, я начал это делать еще в субботу LOL

Я сам себя начал в пятницу гнобить, когда понял, что я наделал :-(

Сергей писал(а):

То-то он еще не доехал LOL LOL LOL

А что - ужин уже готов? :-)

Сергей писал(а):

Я тоже так по молодости думал. К странному совпадению, когда был в Гродно

Когда мы уже в следующий раз туда поедем? Так как машина развалилась (хотя завтра надеюсь её соберут назад :-) ), то предлагаю ехать всё на той же табуретке LOL

Kong En Ge
DevTeam

СообщениеДобавлено: 09 Ноя 2004 12:31    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Цитата:
Так как машина развалилась (хотя завтра надеюсь её соберут назад ), то предлагаю ехать всё на той же табуретке

Ха, ты уже два года эти поездки просачковал, тебе нельзя!

czyk
консультант

bytrans
 Участник ОТрыва

СообщениеДобавлено: 09 Ноя 2004 13:44    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Сеў падлічыў у CityInf'ax кіламэтраж шпалаў. Выйшла недзе 22 км у Віцебску супраць 24-х у Менску.
У разваротных кольцах і маршрутах таксама амаль парытэт.
Зрэшты, лепей раз убачыць:

4-ты маршрут быў закрыты, адкрылі толькі пасьля закрыцьця моста з Замкавай. Як ён ходзіць, пакуль ня ведаю, дакладна не па ранейшым маршруце.
Калі ёсьць цікавасьць, магу пафоткаць віцебскія трамваі пры наступным заезьдзе..

(с) падкладачнай карты:Geographic information system
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов forum.esmasoft.com -> Белорусский транспорт Часовой пояс: UTC + 3
На страницу 1, 2, 3 ... 80, 81, 82  След.
Страница 1 из 82

Перейти: