forum.esmasoft.com
Свежыя допісы

FAQFAQ  ПошукПошук   НаведвальнікіНаведвальнікі   СуполкіСуполкі   РэгістрацыяРэгістрацыя 
 НастаўленніНастаўленні   Увайсці і праверыць асабістыя паведамленніУвайсці і праверыць асабістыя паведамленні   УвайсціУвайсці 

Города Минской области
общественный транспорт городов Беларуси
На старонку Папяр.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Наст.

Распачаць новую тэму   Адказаць у тэму    Спіс форумаў forum.esmasoft.com -> Дискуссионный клуб
Папярэдняя тэма :: Наступная тэма  
Аўтар Паведамленне
Zigzag Makryg
контролер

bytrans

Далучыўся: 22.12.2007
Допісы: 2233
Адкуль: Минск

ДопісЗмешчанае: 12 Чэр 2011 18:23    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

Это в районе ул. Трусова? Много там домов строят? Там ведь скоро должно место закончится...
Iкс
советник министра

bytrans

Далучыўся: 02.12.2005
Допісы: 21205
Адкуль: Менск, мкрн.Ангарская-2; Ліпкі

ДопісЗмешчанае: 12 Чэр 2011 18:39    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

На Трусава. Ну дамоў 5 здаецца, пабудавалі шмат, два-тры доўгіх дома. Яшчэ шмат месца, дамоў на 10 хопіць :-) Вуліцу зрабілі вузкую, 2 паласы, потом вельмі шырокі газон, потым абноўленная хуткасная дарога ў абход гораду, паласы 4-5.

"N.R.M."

Апошні раз рэдагаванае: Iкс (12 Чэр 2011 20:25), усяго рэдагавалася 1 раз
Вярнуцца да пачатку
Праглядзець звесткі Адаслаць асабістае паведамленне Адаслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Enk
графоман

bytrans

Далучыўся: 12.11.2007
Допісы: 2398

ДопісЗмешчанае: 12 Чэр 2011 20:14    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

Цытата:

Верагодна будзе забудаваная ўся паляна паміж горадам і М1, там не так і шмат засталося. Калі ўжо Дзяржынск які Неман ці 104 вылучыць на гарадскі маршрут? Ну маразм... Дарэчы за М1, у Вязані таксама 5 павярхоўку пабудавалі.

Iкс, я что-то не понял, разве Фаниполь застраивают на юг, к М1 (Брест - Минск - Смоленск), т.е. за железную дорогу, или на север, к Р1 (Минск - Дзержинск). Д. Вязань же на Р1.
Цытата:

У пас. Чырвонае Знамя (сцяг неяк не гучыць) будуюць 2 пяціпавярхоўкі. Не разумею дзеля чаго там пасёлак з 13-15 пяціпавярховак і прыватнага сэктару, здаецца элеавтар нейкі стаіць, але гэта мала. У Жодзіна ездзяць?

Так в п. Плиса (Октябрьский, ст. Красное Знамя) находится большая птицефабрика. Правда, все равно для ее работников что-то много домов (лучше бы вообще строили усадебные дома). Может, уже продолжение города-спутника Смолевичи? ;-)
Вярнуцца да пачатку
Праглядзець звесткі Адаслаць асабістае паведамленне
Iкс
советник министра

bytrans

ДопісЗмешчанае: 12 Чэр 2011 20:24    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

Enk, выбачаюся, я М1 заву і участак ад МКАД :-) Р1 канешне.
Цытата:

Может, уже продолжение города-спутника Смолевичи?

Далёка. У Смалявічах соннае такое будаўніцтва ідзе. Па дому ў год.

"N.R.M."
Вярнуцца да пачатку
Праглядзець звесткі Адаслаць асабістае паведамленне Адаслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Iкс
советник министра

bytrans

ДопісЗмешчанае: 28 Чэр 2011 20:56    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

Заслаўе. У мікрараёне-1 (можа не 1, ў боку Савецкай дзе прамзона) пабудавалі маналітна-блокавую 10 павярхоўку, яшчэ не заселена. У мікрараёне 2 будуюць 5 павярхоўку з блокаў і цэглы, побач такая ж заселена. Глыбей у квартал стаіць цагляная 5 павярхоўка, пачатку 90-х, яна развальваецца :-) Кладка такая х..я, што сцены пасыпаліся. Дом абгароджаны, прывезлі шмат паддонаў цэглы. Болей ніякіх зрухаў не бачна, да спадарожніку там яшчэ далёка :-D
Нейкі паказушны марафет наводзяць, па-хуценькаму фарбавалі балконныя агароджы па Савецкай, паклалі 30м асфальту ля Школы 1, мяняюць ліхтары ля Могілак. Можа НЕХТА прыедзе?)

"N.R.M."
Вярнуцца да пачатку
Фанат
водитель 1 класса

bytrans

Далучыўся: 25.04.2005
Допісы: 1509
Адкуль: г. Минск пр.Рокоссовского

ДопісЗмешчанае: 29 Чэр 2011 14:32    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

Цытата:
Можа НЕХТА прыедзе)

САМ приедет ! Первого числа, на ГЭ :-D
Вярнуцца да пачатку
Праглядзець звесткі Адаслаць асабістае паведамленне
Zigzag Makryg
контролер

bytrans

ДопісЗмешчанае: 07 Ліс 2011 20:30    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

Про развитие города, правда не Минской, а Гродненской области. Не хотел же создавать тему ради одного сообщения. Итак про Островец, про строительство домов в городе. Репортаж с KRAJ.by. Стройка домов идёт ударными темпами! Строят 7 этажки и 8-9 этажки. Я думаю там под такие высотные дома не расчитаны сети водоснабжения... По 4 крана на дом... Много фото.
http://kraj.by/belarus/news/sobitiya/-fotarepartag-z-novaga-mikrarayona-u-astrautsi-2011-11-07

Zigzag Makryg
контролер

bytrans

ДопісЗмешчанае: 03 Крс 2012 18:47    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

Цытата:
В этом году в Вилейке построят в три раза меньше жилья, чем в прошлом

В 2012 году за собственные средства граждан планируется возвести 9000 квадратных метров жилья. В это количество входят дома и в городе, и в агрогородках. Это в три раза меньше, чем было построено в прошлом году, – 28 000 квадратных метров жилья.

Об этом Kraj.by рассказал директор СИКУП «УКС-Вилейка» Дмитрий Казанович.

В 2012 году планируется сдать «под ключ» два кооператива: ЖСПК «Северный-27» на 40 квартир и ЖСПК «Северный-25» на 60 квартир в микрорайоне «Северный», что рядом с Шанхаем. А также 20-квартирный жилой дом для отселения граждан из ветхого и аварийного жилья по улице Волынца.

Финансов не хватает

Как рассказал Kraj.by Дмитрий Казанович, выделенных ресурсов – а это бюджет Миноблисполкома, республиканский и собственные средства граждан – пока достаточно только на строительство одного из двух кооперативов – ЖСПК «Северный-27». Он практически готов к сдаче. Осталось выполнить стяжку по чердачному перекрытию, закончить отделочные работы в тамбурах и на лестничных площадках, установку розеток и выключателей, а также – сантехнику.

По словам Дмитрия Казановича, на строительство дома ЖСПК «Северный-25» на сегодняшний день средств недостаточно. Его начали возводить в 2011 году. Пока построено только два этажа. «Если необходимые денежные средства будут выделены, дом будет готов к сдаче в августе-сентябре 2012 года», – пояснил Дмитрий Николаевич.

В текущем году будет продолжено строительство ЖСПК «Северный-29» на 40 квартир и 50-тиквартирного дома социального пользования. «Северный-29» планировали сдать в этом году. Но из-за недостаточного финансирования выполнить все работы не успеют.

И новые кооперативы в 2012 году формироваться не будут.

Сколько стоит жилье в городе

По словам директора «УКС-Вилейка», сегодня средняя площадь строящейся двухкомнатной квартиры составляет 60-70 квадратных метров. Льготный кредит предоставляется для оплаты 20 квадратных метров жилья на одного члена семьи. Остальные, «лишние», метры, членам кооператива придется покрывать самим. Приблизительная стоимость одного квадратного метра на конец текущего года составит 4,6-4,8 миллиона рублей.

По словам Дмитрия Казановича, это не самое дорогое жилье. «Проекты домов в микрорайоне «Северный» по планировке и площади квартир выбирались исходя из платежеспособности населения. Чтобы общая площадь 1-, 2-, 3-комнатной квартиры была небольшой и при этом соответствовала современным требованиям по комфортности проживания. Самым оптимальным вариантом для нашего города посчитали проект предприятия «Институт «Могилевсельстройпроект», – рассказал Дмитрий Казанович.

В 2009-2011 годах по этому проекту в новом микрорайоне «Северный» уже возведены четыре жилых дома. В них, по словам директора УКС, предусмотрено газовое отопление. Температуру в своих квартирах жильцы могут регулировать на свое усмотрение в любую пору года.

…и в районе

Также в этом году планируется построить пять одноквартирных домов в сельской местности. Три из них – в деревне Морги Нарочанского сельсовета и два – в деревне Долгиново. По словам Дмитрия Казановича, дома будут строиться для местных жителей. Также в них смогут жить молодые специалисты, прибывшие на работу в сельхозорганизации по распределению. Пока стоимость одного домика уточняется.

Точное число нуждающихся в жилье вилейчан, имеющих право на льготы, специалисты затрудняются назвать. Это станет известно после сверки данных за прошлый и текущий годы по предоставленным гражданами документам.

http://kraj.by/belarus/news/ekonomika/-v-etom-godu-v-vileyke-postroyat-v-tri-raza-menshe-gilya-chem-v-proshlom-2012-04-03

Iкс
советник министра

bytrans

ДопісЗмешчанае: 05 Крс 2012 20:13    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

Невялікі агляд будоўляў.

Дзяржынск. Для п.п. Дзяржынск дабудавалі 4 5 павярхоўкі, яшчэ пад 2 напэўна месца падрыхтаванае. На Пратасава не бачна будоўляў. На заездзе з Менску дабудаваная 9 павярхоўка, стаіць 2 крана пад яшчэ дзве (будуць магчыма у шэраг загараджваць прамзону LOL ).
У Фаніпалі 4 пляцоўкі у пачатку гораду, як ехаць праз Чаркассы, 5 павярхоўкі, яшчэ адна крыху бліжэй да цэнтру, здаецца 9 павярхоўка будзе, побач ужо гатовыя 3-4 паціпавярхоўкі. Бліжэй да Вязані, на ускрайку дабудавалі чырвоную цагляную 5 павярхоўку, у самой вязані на тым баку трассы таксама нешта новае.

У Смалявічах на выездзе да трассы на Барысаў будуюць 2 дома, два дабудавана, яшчэ 1 ці 2 на Орджанікідзэ. Але вельмі марудна ў Смалявічах, шмат, што пачыналі ў 2010.

У Дружным 1 ці 2 новых дома, здаецца цагляныя.

У Міханавічах не хадзіў, з чыгункі бачныя 2 новыя 5 павярхоўкі.

У Мачулішчах 2 адносна новя 9 павярхоўкі, 1 будуюць і адна гатовая чамусці на вотшыбі бліжэй да чыгункі.

"N.R.M."
Вярнуцца да пачатку
Zigzag Makryg
контролер

bytrans

ДопісЗмешчанае: 05 Крс 2012 22:20    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

Добавлю, что в Мяделе осенью сдали 3-х этажку и в данный момент ниодной стройки нету...
Iкс
советник министра

bytrans

ДопісЗмешчанае: 05 Крс 2012 22:35    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

Ах да. Аб Лагойску! На Мінскай 3 будоўлі, на Гайненскай яшчэ 2 ці 3, некалькі гатовых дамоў. Усе 5 паверхаў.
Не памятаю ці пісаў аб Плешчаніцах. Адзін дом паверхі 4, другі 3 і ўсё новае.

"N.R.M."
Вярнуцца да пачатку
Zigzag Makryg
контролер

bytrans

ДопісЗмешчанае: 05 Крс 2012 22:42    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

Не плохо было бы сюда фотки добавлять.
Iкс
советник министра

bytrans

ДопісЗмешчанае: 05 Крс 2012 22:53    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

У Лагойску будоўлі не фоткаў, астатняе быў быз фоціка) Будуюць падобныя бела-ружовыя цагляныя дамы.... неяк не цікава нават. У Дзяржынску больш меньш цікава.

"N.R.M."
Вярнуцца да пачатку
Zigzag Makryg
контролер

bytrans

ДопісЗмешчанае: 08 Крс 2012 21:57    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

Столбцы. Стоится дома 3. Все 5-этажки. Первый раз увидел монолитную 5-этажку! Зачем уже она там, неужто в Столбцах такие богатые люди...

И Дзержинский красавец!

Iкс
советник министра

bytrans

ДопісЗмешчанае: 10 Крс 2012 23:56    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

У Радашковічах сконылі 2 4 ці 5 павярхоўкі (нешта сумняюся, бо 5 паверхаў там мала які дом мае), пачалі рыхтаваць пляцоўку пад яшчэ адзін дом.
У Заслаўі будоўляў не заўважана, нешта там спынілася.

"N.R.M."
Вярнуцца да пачатку
Zigzag Makryg
контролер

bytrans

ДопісЗмешчанае: 11 Крс 2012 06:53    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

В Заславле начали строить дома 3-4 вдоль трассы на Молодечно.
Iкс
советник министра

bytrans

ДопісЗмешчанае: 11 Крс 2012 10:09    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

Гэта жылыя? Не падобна. Там побач ангары нейкія.

"N.R.M."
Вярнуцца да пачатку
Zigzag Makryg
контролер

bytrans

ДопісЗмешчанае: 11 Крс 2012 17:40    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

Я вот и сомневался, но уже похоже на одноподъездные жилые... 2 этажа из блоков у одного дома выгнано. Да и фундамент под жилой дом...
Iкс
советник министра

bytrans

ДопісЗмешчанае: 11 Крс 2012 19:30    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

фіг зразумееш, там лесвіцы па баках дому.... пачакаем месяц-другі.

"N.R.M."
Вярнуцца да пачатку
Iкс
советник министра

bytrans

ДопісЗмешчанае: 12 Крс 2012 22:04    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

У Жодзіна па левым баку трассы, як на Барсаў будуюць як мінімум 2 доўгіх 9 павярховых дома (за ўжо гатовымі, не на трассе), адзін карацейшы, дабудавалі 5 павярхоўку, яшчэ бачна вялікая абгароджаная тэрыторыя пад некалькі дамоў, карацей не малы раён будзе. Ля Райбальніцы дабудавалі ,што пачыналі і ўсё, далей ля катэджаў пачалі нешта падобнае на супермаркет, у пачатку горада ад Менска таксама ці то рынак ці што будуюць...
У Барысаве акрамя старых замшэлых будоўляў на новай дарозе у 4-м (?) мікрарёне - не бачыў кранаў :-( А вось абход гораду вывелі на шашу на Менск, паласы 4 будзе, стадыён здаецца паціху будуюць.

"N.R.M."
Вярнуцца да пачатку
V92
водитель 1 класса

bytrans

Далучыўся: 13.09.2008
Допісы: 1780
Адкуль: Одна палка, два струна - я хозяин вся страна

ДопісЗмешчанае: 14 Крс 2012 13:00    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

Iкс пісаў(ла):
У Барысаве акрамя старых замшэлых будоўляў на новай дарозе у 4-м (?) мікрарёне - не бачыў кранаў :-( А вось абход гораду вывелі на шашу на Менск, паласы 4 будзе, стадыён здаецца паціху будуюць.

6 микрорайон. Тяжелая ситуация, такая же, как и во всей стране с финансированием. Поэтому когда доведут до ума этот микрорайон никто не может сказать. 4 полосы на генеральской дороге будет только до продолжения улицы Галицкого. Дальше дорога, как и раньше, на 6 полос до продолжения 50 лет БССР и потом на 2 полосы до самых Дымок. Проскакивала информация, что генеральскую дорогу как-то назовут в нынешнем году
Вярнуцца да пачатку
Праглядзець звесткі Адаслаць асабістае паведамленне Наведаць сайт аўтара
Dimitri
эксперт

bytrans

Далучыўся: 26.09.2009
Допісы: 1426

ДопісЗмешчанае: 14 Крс 2012 19:02    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

Вроде как генеральскую дорогу назовут улицей Брилевской.
Вярнуцца да пачатку
Праглядзець звесткі Адаслаць асабістае паведамленне Адаслаць e-mail
Iкс
советник министра

bytrans

ДопісЗмешчанае: 14 Крс 2012 20:27    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

Брылеўская? :-) Можа яшчэ раён Брылевічамі назавуць?

"N.R.M."
Вярнуцца да пачатку
V92
водитель 1 класса

bytrans

Далучыўся: 13.09.2008
Допісы: 1780
Адкуль: Одна палка, два струна - я хозяин вся страна

ДопісЗмешчанае: 14 Крс 2012 20:53    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

Очень странно, ведь Брилевское поле далеко
Вярнуцца да пачатку
Праглядзець звесткі Адаслаць асабістае паведамленне Наведаць сайт аўтара
Iкс
советник министра

bytrans

ДопісЗмешчанае: 28 Крс 2012 22:10    Загаловак допісу: Адказаць з цытатай

Агледзеў дэтальна Свіслач, Рудзенск, Праўдзінскі.
Свіслач - правы бок як з Менску некалькі 5 павярховак пачатку 90-х, каля 10 2-3 павярховак 70-х (72, 76 годы бачыў), далей зусім старыя, 50-х двухпавярхоўкі, відаць заводу горнага воску. Па левым баку 9 павярхоўка ЗА-ОПБ 85 год, 9 павяховая МАПІДаўская маласямейка года 79-82... потым нейкія незвычайныя панэльныя пацяпавярхоўкі 82-84 гадоў, я такіх у Беларусі не бачыў, і адна Наваполацкая 5 павярхоўка 84-га.
У Дружным не затрымаўся. Шмат ЗА-ОПБ 85-86 гадоў, у стыле Сокал/Гатава, за імі новыя панэльныя і цагляныя 5 павярхоўкі (штукі 4), паміж дамамі цагляныя 2-х павярхоўкі магчыма 90-х.
Рудзенск - як і думаў вёска вёскай, на ўвесь пасёлак ледзь 10 гарадскіх дамоў, 2-х павярхоўкі 60-пачатку 70-х, хлам. Будуюць адну новую 3-х павярхоўку.
Праўдзінскі - недзе 20 трохпавярховак 70-х, некалткі вежак 5 паверхаў, некалькі па два паверхі домікаў. Сам пасёлак застыў у глыбокім саўку, пыльна, паныла, народ спіты... :-(
У Седчы, хоць і вёска - каля 10 2-х павярховак 60-70-х.

"N.R.M."
Вярнуцца да пачатку
Паказаць допісы:   
Распачаць новую тэму   Адказаць у тэму    Спіс форумаў forum.esmasoft.com -> Дискуссионный клуб Гадзінны пояс: UTC + 3
На старонку Папяр.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Наст.
Старонка 7 з 9

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на допісы
Вы не можаце рэдагаваць свае допісы
Вы не можаце выдаляць свае допісы
Вы не можаце галасаваць у апытаннях
Вы не можаце прымацоўваць файлы
Вы можаце cпампоўваць файлы